Bize Yazın serap@mirageforeigntrade.com
Bizi Arayın 0554 255 04 55

Devlet Destekleri Danışmanlığı

   Türkiye’de yatırım teşvikleri ekonomi politikasının güçlü bir enstrümanı olarak kullanılmaktadır. Yatırım teşvik sisteminde sektörel ve coğrafi farklılıklar göz önünde bulundurulmakta,  yararlanılabilecek teşvik unsurları ve miktarı, ekonomik dönüşüm sağlama ve bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılması amaçlarıyla farklılaştırılmaktadır. Son dönemde, ilave teşvik unsurlarının eklenmesi, sektörel ve hatta ürün bazında düzenlemeler getirilmesi ile teşvik mevzuatı ve uygulaması kompleks bir hal almıştır. Teşviklerden yararlanma düzeyi, mevzuat bilgisi ve uygulama yetkinliği ile de yakından ilgilidir.


   Yatırım teşviklerinin yanı sıra, ihracata yönelik hemen her türlü faaliyet için oldukça yüksek tutarda ve çeşitlilikte destekler sağlanmaktadır. Benzer şekilde, ar-ge faaliyetleri de ar-ge merkezleri, teknoparklar ve ar-ge harcamalarına sunulan vergisel avantajlar ve hibeler ile desteklenmektedir.


   Mirage Dış Ticaret Teşvik Departmanı, tüm devlet desteklerinden azami yararı elde etmeniz için yanınızda olacaktır. Destekleri sağlayan birimlere yapılacak resmi başvuruların gerçekleştirilmesi, öncesinde yapılacak hazırlık çalışmalarının yönlendirilmesi, teşviklerin uygulama ve sonuçlandırma aşamalarında verilecek başvuru ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan bir hizmetler bütünü tarafımızca sunulmaktadır.


Teşvik hizmetlerimizin bir diğer katkısı, sürekli güncellenen, çok sayıdaki desteklere ilişkin gelişmeleri değerli müşterilerimiz adına takip ediyor olmamızdır.  


SORULARINIZ MI VAR?

Hizmetlerimiz ile ilgili merak ettiğiniz her konuda bize çekinmeden yazabilirsiniz.